Gęste włosy świadczą i zdrowiu, młodości i witalności. To właśnie dlatego każda kobieta i coraz większa liczba mężczyzn marzy o bujnej fryzurze. Czasami zdarza się, że rzadkie i cienkie włosy są uwarunkowane genetycznie. Często jednak przyczyną tego jest nieodpowiednia pielęgnacja. W zależności od powodu przedstawiamy różne sposoby, na osiągniecie celu, jakim są gęste i zdrowe włosy.

Odpowiednia pielęgnacja
Odpowiedni szampon to podstawa pielęgnacji. Większość kosmetyków znajdujących się na drogeryjnych półkach zawiera w swym składzie substancje drażniące skórę głowy. Osłabione cebulki włosowe dają efekt w nadmiernym wypadaniu włosów. Po odpowiedni kosmetyk warto udać się do apteki. Dostępne tam szampony są produktami leczniczymi i pozbawionymi najbardziej szkodliwych składników takich jak SLS, SLES, Cocamide DEA oraz Methylisothiazolinone.

Wszyscy posiadacze rzadkich i cienkich włosów oprócz szamponu powinni zainwestować w odpowiednią odżywkę do włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odżywki z tej samej serii co szamponu, wówczas produkty będą się uzupełniały. Dostępne są odżywki w formie ampułek, sprai oraz masek. Wybierając tego typu produkt, zwróćmy uwagę, na to, aby zbytnio nie obciążał on włosów.

Wsparcie od wewnątrz
Drugim sposobem na poprawę gęstości włosów jest stosowanie suplementów. Muszą one być odpowiednio dobrane do osoby oraz zapotrzebowania organizmu. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie tabletek łącznie z odżywkami i odpowiednią dietą. Jakie produkty i składniki są niezbędne, aby stać się posiadaczem gęstych włosów? Dobrej jakości suplement oprócz witamin, będzie zawierał w swym co najmniej kilka z poniższych składników:
– krzemionka,
– biotyna,
– kwas pantotenowy,
– niacyna.

Najważniejszą częścią włosa jest jego cebulka, to właśnie ona odpowiada za jego stan. Cebulka wyrasta z mieszka włosowego, który odżywiany jest składnikami dostarczanymi mu przez krew. W ten sposób „karmimy nasze włosy”. Niestety są one ostatnie w kolejce po składniki odżywcze, które dostarcza krew. Właśnie dlatego nawet niewielkie ograniczenie niezbędnych witamin może spowodować, że nasze włosy w ogóle go nie otrzymają.

Warto wprowadzić do swojej diety kilka produktów. Są to orzechy, ciemna czekolada, zioła. Wykorzystajmy również skrzyp oraz pokrzywę. Obydwa zioła możemy stosować w postaci naparu. Możemy go używać zewnętrznie oraz wewnętrznie. To z pewnością wzbogaci naszą dietę. Zwróćmy uwagę na to, aby była ona również odpowiednio zbilansowana. Nie powinno w niej zabraknąć przede wszystkim białka, magnezu ani cynku.

Sztuczne piękno
Ponad 20% kobiet w wieku 20-40 lat cierpi na nadmierne wypadanie włosów, zwane androgenowym. Ma ono podłoże genetyczne i w tym przypadku właściwa pielęgnacja, stosowanie odżywek czy też specjalistycznych szamponów niewiele pomoże. Owszem odpowiedni szampon, zapobiegnie dodatkowemu pogłębianiu się problemu, nie zatrzyma jednak wypadania włosów. Co pozostaje osobom, których cienkie oraz rzadkie włosy są uwarunkowane genetycznie? Mogą one skorzystać z DrHair.pl zagęszczanie włosów. lub przeszczepiania włosów. Wśród kobiet popularne są również włosy doczepiane. W ten sposób posiadaczki krótkich i cienkich włosów mogą zyskać nawet dodatkowe 20 cm ich długości oraz zwiększoną objętość.