O ile obuwie przejściowe dla pań mogło by być tematem na długie naukowe rozprawy, to męskie półbuty streścić można na paru stronach rozprawki w tym temacie. Jakie obuwie mają w swoich w zbiorach nasi mężczyźni. Najczęściej można tam znaleźć typowe półbuty męskie, są męskie buty zimowe i wreszcie najbardziej typowe męskie buty sportowe. Możemy zacząć nasze przemyślenia od tych ostatnich.

Czym są więc buty sportowe męskie? Przeważnie, myśląc męskie buty sportowe mamy na myśli typowe adidasy, przeważnie jednej z popularnych u nas marek. Ale nazywane przez ludzi adidasy to naprawdę buty wykonywane z przeznaczeniem do typowego uprawiania najróżniejszych aktywności fizycznych. Na niedzielne spacerowanie czy jogging po mieście idealne będą za to prawdziwe męskie buty sportowe, jakie w żadnej mierze nie można nazwać treningowymi butami. To model półbutów o kroju sportowym, zrobione z przewiewnych i lekkich tkanin, pasujące do typowych sportowych ubiorów. Buty takie świetnie będą się spisywać na weekendowym pobycie czy spacerze po rynku. I odwrotnie, typowe męskie półbuty, czyli buty do garnituru często ubierane są do luźnych strojów.

Typowe męskie półbuty przeważnie mają nieco bardziej nowoczesny fason, co znacznie bardziej będzie je czynić wyjściowymi butami. Najmniej kłopotów będą przysparzać buty zimowe męskie, jakie przeważnie mają uniwersalny charakter i pasować muszą do wszystkiego. Typowe męskie buty zimowe muszą przede wszystkim gwarantować komfort i ciepło noszenia nawet w zimowych warunkach. Dobrze żeby były dodatkowo stabilne i nie chciały się ślizgać na lodzie.