Projektowanie własnego domu związana jest z podejmowaniem wielu istotnych decyzji, które po wybudowaniu w istotny sposób wpływać będą na koszty użytkowania naszego domu. Jedną z bardziej istotnych rzeczy, jaką w czasie projektu budynku powinniśmy porządnie zapanować, jest wybranie instalacji grzewczej.

Teraz technika grzewcza jest mocno zaawansowana, urządzenia są oszczędne i nowoczesne. Z tego też powodu przy wybieraniu elementów ogrzewania nie powinniśmy bardzo oszczędzać, ponieważ kupno właściwych elementów w krótkim okresie zwróci się w postaci małych rachunków za ogrzewanie. Żeby grzewcze urządzenia mogły spełniać swoją rolę, to powinny być właściwie wybrane do domu, który stawiamy. Z tego powodu najkorzystniejszym miejscem na kupno pieca czy kotła jest hurtownia kotłów. Doświadczony personel może nam pomóc wybrać najbardziej odpowiednie piece biorąc uwagę na nasze finansowe możliwości, oczekiwania i potrzeby, a także charakter budynku, gdzie grzewcza instalacja będzie zainstalowana.

Powinno się postawić na solidnych wytwórców, mających rozbudowaną sieć sprzedaży i serwisu. Przede wszystkim ich piece są dobrej jakości i sprawdzone, więc raczej nie ulegają awariom, a jeżeli taka już się zdarzy, to nie będziemy mieć kłopotów z naprawą. Jest to szczególnie ważne zimową porą, ponieważ kłopoty z wytwórcą mogą pozbawić nas ogrzewania na dłuższy czas.