Sporo lat temu skończyły się czasy, kiedy w małej ilości sklepów z odzieżą musieliśmy odstać swoje w kolejce, aby nabyć płaszcz lub kurtkę. Dzisiaj, w erze handlowych galerii, nie mamy kłopotów z kupieniem zarówno obuwia, jak i odzieży, ponieważ w prawie każdej centrów handlowych możemy zaglądnąć do sklepów paru popularnych marek obuwniczych i odzieżowych.

Kilka ostatnich lat wzmocniło na naszym odzieżowym rynku parę sklepowych sieci, zarówno zagranicznych jak i polskich. Takie sieci prowadzą sprzedaż głównie w centrach handlowych, z reguły mając sklepu blisko siebie. Model taki daje po pierwsze szansę dotarcia do sporej grupy potencjalnych klientów, ponieważ nasi rodacy coraz większą ilość czasu tracą na różnych zakupach, a centra handlowe, gdzie wszystkie sklepy są w tym samym budynku, bardzo dobrze się do tego nadają. Dlatego też w prawie każdym dużym handlowym centrum możemy odwiedzić sklepy obuwniczej sieci CCC, która oferuje niedrogie, lecz dobre jakościowo obuwie dla dorosłych i dzieci.

Także znaną i chętnie kupowaną marką jest Reserved, który ma w swojej kolekcji ubrania dla każdego bez względu na wiek. W dużych centrach handlowych mamy możliwość aby nabyć towary firmowane znakiem H&M, stosunkowo niedrogie i bardzo dobrej jakości.