Internetowe serwisy ogłoszeniowe cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród bezrobotnych poszukujących pracy, jak i samych pracodawców. Ich nieodłączną zaletą jest fakt, iż posiadają w swych zbiorach zdecydowanie więcej ofert niż tradycyjni pośrednicy, co więcej – ofert bardziej zróżnicowanych, dostosowanych do potrzeb i możliwości poszczególnych grup po kątem profilu zawodowego.

Poza tym zaletą jest też sprecyzowanie kryteriów wyświetlanych ogłoszeń, np. pod kątem lokalizacji, co sprawia, że serwis tego typu pozwala zindywidualizować swemu użytkownikowi zawartość ogłoszeń pod kątem jego potrzeb. Jeśli ktoś szuka propozycji zatrudnienia z kategorii oferty pracy warszawa to po wskazaniu takiej lokalizacji otrzyma tylko ogłoszenia dotyczące pracy w Warszawie co bez wątpienia jest rozwiązaniem niezwykle przydatnym.

Przewagą internetowych serwisów ogłoszeniowych wobec tradycyjnych środków przekazu jest również ilość ofert – w Internecie na każdej branżowej stronie przeznaczonej dla osób poszukujących pracy liczba ofert jest stale uzupełniana o nowe pozycje, pogrupowane w poszczególnych zawodach czy branżach. Dzięki temu użytkownik nie musi wertować całej zawartości serwisu by dostać się do interesujących go pozycji, ponieważ wszystko ma pod ręką, w zasięgu kliknięcia. To sprawia, że każdego dnia przybywa zarówno serwisów tego typu, jak i użytkowników z nich korzystających, bowiem obie strony odnoszą (przynajmniej teoretycznie) w tym przedsięwzięciu obopólne korzyści…