Jako alternatywa dla drewnianych paneli czy kutych tralek, nierdzewne balustrady to jest efektowne i nowoczesne rozwiązanie jako zabezpieczenie fragmentów zewnętrznych dookoła domu: tarasów, schodów, balkonów.

W środku domu nierdzewne balustrady wykorzystywane są jako wykończenie schodów prostych i krętych, zarówno kamiennych, jak i drewnianych czy z metalu. Nierdzewne balustrady są bardzo dobre zarówno do prywatnych domów jak i do wykorzystania w komercyjnych budynkach. Duża liczba wzorów powoduje, że nierdzewne balustrady stały się niezastąpionym elementem wykończenia, możliwym do użycia zarówno w klasycznych wnętrzach jak i przy prostych, nowoczesnych projektach wnętrz. Nierdzewne balustrady są łatwe w montażu, a dzięki modułowej budowie w prosty sposób można je zmienić lub wykonać naprawę w przypadku jakiejś usterki.

Bardzo duża ilość elementów pozwala na mnóstwo możliwości zaprojektowania wnętrza domu oraz zewnętrznego otoczenia. Nierdzewne balustrady same są ciekawym elementem dekoracyjnym, a właściwie dobrane z resztą wnętrza czy domu na pewno zrobią dobre wrażenie.