Sporo osób co roku bierze udział w mniejszych i większych wypadkach, w jakich ponosi uszczerbek na zdrowiu. Spora część z poszkodowanych chce otrzymać jakieś pieniądze za to, co się stało, lecz samotna batalia z ubezpieczycielami łatwa nie jest.

Wymaga dużo wiedzy prawniczej i wolnego czasu, a przeważnie ofiara skupić się musi na dochodzeniu do zdrowia, a nie braniu udziału w rozprawach. Dodatkowo ubezpieczyciele stosują różne sztuczki, aby nie wypłacić odszkodowania. Szczęśliwie od pewnego czasu w naszym kraju działają firmy, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Podając w oknie wyszukiwarki słowa odszkodowanie albo dochodzenie odszkodowania szybko możemy sporo z nich wyszukać. Jeżeli jakaś osoba będzie się decydować na przekazanie tego typu firmie swojego przypadku, to w zasadzie większością spraw zajmą się osoby w niej pracujące.

Zbiorą potrzebne dokumenty, napiszą wzory pism, poprowadzą negocjacje z firmą ubezpieczeniową, a gdy będzie potrzeba także będą reprezentować ofiarę w czasie rozpraw.