Dzisiaj trudno funkcjonować w otaczającym świecie bez podstawowej umiejętności co najmniej języka angielskiego. Dotyczy to szczególnie sfery zawodowej, ponieważ duża część interesujących i dobrze opłacanych posad będzie się wiązać z tym, że będzie trzeba w języku angielskim komunikować się. Tak więc opiekunowie i placówki szkolne zaczynają kłaść duży nacisk na nauczanie języków już od pierwszych lat życia.

Już w przedszkolu maluchy zaczynają się uczyć prostych zwrotów, podczas zabawy zaznajamiają się z obcymi językami i zaczynają poznawać ich używanie. W podstawówkach obcy język to jeden z przedmiotów, przeważnie będzie to uczenie angielskiego i następnie, w późniejszym etapie nauki także młodzież się go uczy. Lecz nie powinniśmy mieć złudzeń, stan języków w placówkach szkolnych zostawia dużo do życzenia. Grupy są duże, pedagodzy niekiedy posiadają słabe doświadczenie, i to powoduje, że nauka nie będzie wyglądać odpowiednio. Z tego też powodu wielu rodziców zaczyna szukać innego rozwiązania, żeby ich dzieci nauczyły się języka obcego. Część z takich rodziców zatrudnia prywatnego lektora, niekiedy będą to studenci anglistyki, prowadzący z dziećmi korepetycje, reszta woli zdecydować się na solidną językową szkołę, w jakiej uczą odpowiednio przygotowani nauczyciele. Podając w wyszukiwarce słowa angielski dla dzieci otrzymamy spis takich placówek z miejscowości, w której mamy mieszkanie, i możemy wtedy znaleźć najbardziej odpowiednią.

Niekiedy takie szkoły proponują dużo obszerniejszą ofertę, przykładowo oferując zajęcia plastyczne dla dzieci. Tym sposobem w jednej placówce każde dziecko może wziąć udział w przeróżnych lekcjach, jakie mogą go rozwinąć.