Piękne nowe marmurowane kafelki są czyste i świeże. Nie zdajemy sobie sprawy do końca sprawy, jednak, że takie duże zasługi dobry wygląd są świeże fugi. Musimy jednak liczyć się z tym, że bardzo szybko się brudzą, i dlatego, że rowek w rowku jest nieco niższa niż na powierzchni płytki, trudno jest utrzymać je w czystości. Zwłaszcza białe stawów może żółkną, lub, co gorsza, mogą pojawić grzyb. Proszek pieczenia jest wielki odkurzacz.

Wystarczy zastosować go na brudnej zaczynu i pozostawić na co najmniej 20 minut, tak aby proszek musiał “ugryźć”. Po tym czasie, peeling proszku wilgotną ściereczką, a następnie zmyć wszystkie płytki jak zawsze. Ocet, który jest jednym z najczęstszych i najbardziej znanego domu "wszystkiego". Przygotować roztwór w proporcji: jedna część octu na dwie części wody i stosując starą szczoteczkę zawzięcie i wytrwale fugi.

Jeśli zarośla chcemy wzmocnić efekt octu, może być mieszany z sodą, dzięki zrównoważyć nieprzyjemny zapach kwasu octowego. Zawiesina musi być przygotowana w dwóch częściach wody na część tej ilości octu i sody kaustycznej w celu utworzenia konsystencji szlamu. Kładziemy go na zaprawie i układania niskim przez 10 minut, następnie szorować szczotką zaprawy i zmyć je wodą. Jeśli nie mamy pod ręką żadnych innych środków możemy wykorzystać zwykły biały pasty i szorować szczotką zaprawy w dokładnie taki sam sposób, jak czyścić zęby.

Wreszcie, możemy również użyć zwykłego mycia naczyń typu ciecz Louis – wlać trochę płynu na szczotki i zarośla, a następnie spłukać wodą i wytrzeć do suchej zaprawy