Dostęp do mydła zawsze powinien być łatwy, dlatego warto zainwestować w nowoczesny dozownik do mydła w płynie. Jest to bardzo ważny element wyposażenia zarówno gospodarstwa domowego, jak i toalet publicznych, gabinetów lekarskich czy wszelkich obiektów gastronomicznych i pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Montowane na ścianie dozowniki znacznie ułatwiają promowanie mycia rąk, a tym samym zmniejszają ilość absencji chorobowych pracowników. Odpowiednie standardy higieniczne to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, organizacji czy gospodarstwa domowego. Warto o tym pamiętać.

Jakie dozowniki do mydła sprawdzają się najlepiej?

W miejscach, w których konieczne jest zachowanie ścisłej higieny, najlepszym wyborem są dozowniki łokciowe. Wystarczy nacisnąć dźwignię łokciem, aby na dłoń wylała się odmierzona doza płynu. Są one wygodne w obsłudze i można je napełniać bezpośrednio z kanistra lub za pomocą specjalnych wkładów. Dużą zaletą tego rodzaju dozowników do mydła w płynie HiG jest bezdotykowa obsługa, dlatego znajdują one szerokie zastosowanie przede wszystkim w gabinetach lekarskich, dentystycznych czy zabiegowych, a także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Posiadają one specjalne wizjery, przez które można zobaczyć, ile płynu zostało zużyte.

Znacznie bardziej nowoczesne są modele na fotokomórkę. Dzięki bezdotykowej obsłudze zapewniają one maksymalną higienę i dozują odpowiednią ilość płynu. Świetnie sprawdzają się one zarówno w domu, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Tego typu urządzenia wymagają jednak zasilania, które najczęściej stanowią 3 bateria 1,5V. Pojemność dozowników do mydła w płynie HiG wynosi od 0,5 litra do 1 litra. Oczywiście im jest ona większa, tym rzadziej trzeba uzupełniać zbiornik. Dużą zaletą tego rodzaju urządzeń jest łatwość utrzymania w czystości, ponieważ ich używanie nie wymaga naciskania żadnych przycisków. Większość modeli jest wyposażona w specjalne czujniki zapobiegające skapywaniu płynu, dzięki czemu nie zabrudzają one umywalki.

Oczywiście w sklepach można też znaleźć zwykłe dozowniki do mydła w płynie HiG, które uruchamia się za pomocą przycisku. Można je napełniać zarówno mydłem w płynie jak i środkiem dezynfekującym. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapobiega skapywaniu mydła, co ułatwia utrzymanie w czystości znajdującej się pod dozownikiem umywalki. Pojedyncze naciśnięcie przycisku uwalnia odpowiednią dozę płynu, dzięki czemu urządzenie może być obsługiwane jedną ręką. Takie modele są najczęściej montowane w publicznych toaletach, np. w dużych centrach handlowych. Mają one solidną i trwałą konstrukcję, a do tego są zamykane na kluczyk. Nie ma możliwości wyrwania ich ze ściany, a dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów dozowniki są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma możliwości dostania się do wnętrza urządzenia bez specjalnego kluczyka, dlatego takie dozowniki znakomicie sprawdzają się w miejscach, które narażone są na wandalizm. Wybierając konkretny model warto więc zwrócić uwagę na to, gdzie będzie on zamontowany i jak często będzie użytkowany.

Aktualna oferta dozowników HiG dostępna na https://higieniczny.pl/dozowniki-do-mydla.html.