O niezwykłych właściwościach ozonu słyszeliśmy już sporo. Jest niezastąpiony w przypadku, gdy konieczna jest dokładna, skuteczna i szybka dezynfekcja pomieszczeń, wody czy produktów spożywczych. Coraz częściej jednak ozon wykorzystywany jest także w medycynie, gdyż jest w stanie wspomóc nasz organizm w walce z przeróżnego rodzaju dolegliwościami, zwłaszcza wtedy kiedy leczenie farmakologiczne nie przynosi takich efektów jakich oczekujemy. Ozonoterapia może być wyjątkowo przydatna również w sytuacji, gdy mamy problemy z kondycją naszej skóry.

Na czym polega sekret ozonoterapii

Najważniejszą właściwością ozonu, która zdecydowanie wpływa na naszą skórę, jest fakt, iż gaz ten zdecydowanie przyśpiesza oraz zwiększa możliwość wchłaniania tlenu przez skórę właśnie. Ozonoterapia wpływa na usprawnienie procesu przemiany materii w naszych komórkach, krew może lepiej krążyć, nie dochodzi do zlepiania się czerwonych krwinek, w związku z czym transport tlenu i jego wchłanianie przez tkanki są znacznie ułatwione.

Dlaczego jest to tak ważne, bo to właśnie dzięki tlenowi nasza skóra wygląda promiennie i młodo, a niestety wraz z wiekiem możliwości absorbowania tego wyjątkowego składnika witalności, bardzo maleją. W konsekwencji braku odpowiedniej ilości tlenu, skóra szybciej się starzeje, co odbija się w naszym wyglądzie.

Dowiedz się więcej o ozonatorze medycznym

Jak może nam pomóc ozon

Dzięki temu, że ozon z ogromną skutecznością eliminuje wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy, czy grzyby bardzo często korzysta się z niego w trakcie leczenia opryszczki oraz trądziku. Ozon pobudza nasz układ odpornościowy do działania, ale także zwiększa ilość naturalnych przeciwutleniaczy i substancji, które niszczą chorobotwórcze drobnoustroje. Zabieg ozonoterapii nie tylko zwalcza bakterie oraz wirusy, lecz również zapobiega ich namnażaniu się, w związku z czym stosuje się go po oczyszczaniu skóry, aby przyśpieszyć jej regenerację.

Ozon może być również bardzo ważną bronią w walce z gnębiącym wiele kobiet cellulitem. Pomarańczowa skórka, ale też zwiotczała skóra i rozstępy mogą zostać wyeliminowanie właśnie dzięki ozonoterapii, która poprawia ukrwienie oraz pracę komórek skóry zmuszając ją niejako to wzmożonej regeneracji.

Jak zatem widać, dzięki ozonowi możemy jeszcze lepiej zadbać o kondycję naszej skóry, zapewniając jej lepsze natlenienie, hamujące procesy starzenia się. Oprócz tego jednak, ozonoterapia może uchronić nas przed zakażeniami bakteryjnymi i znacząco przyśpieszyć gojenie się ran na podrażnionej skórze, spowodowanych chociażby opryszczką czy trądzikiem.