Przezorny zawsze ubezpieczony

Ubezpieczenie na czas podróży jest koniecznością. W końcu przypadki chadzają po ludziach. Czy ubezpieczenie warte jest swej ceny? Na pewno tak, kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje wybór najlepszego ubezpieczenia dla danej osoby.

 

 

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczyć można się od wypadków, zranień, wizyt w szpitalu – jest to tak zwane zdrowotne ubezpieczenie podróżne. Inne ubezpieczenie pokrywa koszt transportu do lekarza. Jeszcze inna polisa opłaca przerwaną lub niepodjętą podróż. Na uwagę zasługuje także ubezpieczenie bagażu od ryzyka kradzieży lub zniszczenia podczas podróży. Podróżny może mieć milion pytań związanych z podróżowaniem i ubezpieczeniami. Na każde odpowie profesjonalny agent ubezpieczeniowy – przygotuje zestawienie, poradzi, lecz ostateczny wybór polisy należy do klienta. W końcu jest to jego zakup i produkt, z którego będzie on przez dłuższy czas korzystał.
Czy warto mieć ubezpieczenie zdrowotne podczas podróży? Tak, zdecydowanie tak. Są drobne wypadki – skaleczenie czy zwichnięcie kostki. Taki rodzaj urazu nie wymaga ubezpieczenia. Jednak złamanie nogi, leczenie złamanego zęba czy pobyt w szpitalu są zdecydowanie kosztowne i warto mieć na ten czas zabezpieczenie, czyli dobrą polisę ubezpieczeniową. Niejednemu podróżnikowi takie ubezpieczenie uratowało życie oraz zdrowie. Złamane ramię może kosztować fortunę. A niewielu turystów jest przygotowanych na ewentualność tego rodzaju. Wypadek w górach, akcja ratunkowa, leczenie i pobyt w szpitalu także będą bardzo kosztowne. Utrata bagażu jest przykrym zdarzeniem losowym, a dobre ubezpieczenie pozwala odtworzyć wcześniejszy stan posiadania.

 
Jakie ubezpieczenie warto mieć? To zależy od stanu zdrowia, długości podróży, tego, czy podróżny posiada przy sobie cenne rzeczy w bagażu. Te czynniki decydują o wyborze polisy. Im droższy sprzęt, bagaż i niebezpieczniejsza podróż, tym bardziej złożone ubezpieczenie jest niezbędne – wybrane w solidnej, znanej firmie ubezpieczeniowej. Ofert ubezpieczeniowych jest duża obfitość, ale warto wybrać taką, w której ubezpieczony jest bagaż na przykład na ok. 1000-2000 złotych, pobyt w szpitalu finansowany jest od początku kwotą co najmniej 200 złotych dziennie, zapewnione jest pokrycie kosztów operacji, pokryte są koszty transportu zwłok (takie przypadki, niestety, również się zdarzają). Tak kompleksowa polisa pomoże w niejednej przykrej sytuacji, jaka może mieć miejsce podczas podróżowania. Nawet jadąc na trzy-cztery dni warto mieć ubezpieczenie. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego działa jedynie w Europie i nie pokrywa wszelkich kosztów problemów zdrowotnych. Prywatne ubezpieczenie może uzupełnić EKUZ lub zastąpić państwowe ubezpieczenie.

 
Podsumowując, podróżny powinien poświęcić nawet kilka dni, aby zapoznać się z poradami dla turystów i wybrać optymalne ubezpieczenie, które pozwoli podróżować po całym świecie i cieszyć się relaksem związanym z odpoczynkiem czasem w bardzo egzotycznych miejscach. Relaks jest tym, czego potrzebuje każda osoba planująca wyjazd. Nieprzewidziane wypadki powinny być wliczone w polisę ubezpieczeniową.