Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że warzywa i owoce kupowane w sklepach, a zwłaszcza w dużych marketach, na pewno zawierają sporo substancji, których nie chcemy za bardzo spożywać. Albowiem ich producenci, już w czasie gdy jeszcze one rosną, robią wszystko, aby po pierwsze wyglądały one mile dla oka, a po drugie by dłużej zachowały świeżość. W związku z tym „faszerują” je różnymi chemicznymi składnikami, które poprawiają wygląd warzyw, ale za to nie mają dobrego wpływu na nasz organizm. A ludzie coraz bardziej przyjmują wagę do ekologii i zdrowego żywienia. W związku z tym, niezmiernie „chodliwym” towarem stają się te warzywa i owoce, które takowych składników nie posiadają.

Na pewno widzimy coraz więcej sklepów i bazarków, w których można kupić takie ekologiczne warzywa. Ale cena na pewno jest ich wyższa, od tych z marketów, więc nie każdego stać na ich zakup. Więc dla tych wszystkich, których nie stać na takie zakupy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się więc samodzielne uprawianie takich warzyw. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy mieszkają w swoich domach i mają wokół niego nawet niewielką działkę. Ale nawet i ci, którzy mieszkają w bloku, mogą postarać się o ogródek działkowy, w którym takowe warzywa spokojnie można uprawiać.

Co można w takich ogródkach uprawiać? Praktycznie każde warzywo. Oczywiście największą popularnością cieszą się marchewki, pomidory czy ogórki. Ale przecież nie można zapomnieć o papryce, buraczkach czy też cebuli. Każdy kto uprawia takie warzywa „dla siebie”, na pewno nie będzie dodawał w trakcie uprawy do ziemi szkodliwych dla zdrowia dodatków. Bo przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że szkodzilibyśmy sami sobie a także naszej rodzinie. Jeżeli będziemy uprawiać warzywa, a może i owoce zgodnie z naturą to na pewno będą one zdrowe, chociaż może nie wyrosną aż tak piękne i duże. Jeżeli więc mamy możliwość i przede wszystkim miejsce, gdzie możemy uprawiać warzywa, jak najbardziej się róbmy to, gdyż będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.