Przyjęło się ogólnie, że wychowywaniem dzieci powinny zajmować się kobiety. Według wszystkich, to właśnie kobiety mają większy instynkt macierzyński, to one wiedzą lepiej jak zajmować się maleństwem itp. I zazwyczaj tak się właśnie dzieje i to kobiety zostawiają pracę po urodzeniu dziecka i idą na urlop macierzyński.

Lecz ostatnio coraz częściej zaczęło się to zmieniać. A wszystko przez to, że ludzie zaczęli coraz częściej zaczynają patrzeć na swoje finanse. Więc jeżeli w rodzinie to kobieta zarabia więcej, to obecnie właśnie ona wraca do pracy najszybciej jak się da, a opiekę nad dzieckiem przejmuje mężczyzna. I jak się okazuje, wcale nie robi tego gorzej, niż jego partnerka. Albowiem i mężczyźni mają swój instynkt wychowawczy, tylko jest on nieco bardziej „przytłumiony”. Jednakże gdy tylko facet go poczuje, to już wszystko toczy się jak powinno. To znaczy, że samoistnie wie, co jest dla dziecka dobre, a co jest złe. I chociaż na początku, może wygląda to trochę niezgrabnie i topornie, do jednak po kilku dniach dziecko w rękach mężczyzny prezentuje się już dokładnie tak samo, jak w rękach kobiety. Zresztą kobiety zawsze pomagają swoim facetom. Bo przecież gdy kończą one pracę, to wracają do domów i wspierają mężczyzn w wychowywaniu dzieci. Na pewno cały czas podpowiadają co mają oni robić i odpowiadają na każe zadanie pytanie.

Ale czy w oczach innych mężczyzna, facet zajmujący się własnym dzieckiem wygląda trochę niepoważnie? Okazuje się że wcale nie. Co więcej, mężczyzna pchający wózek, staje się powoli symbolem opiekuńczości i troski o rodzinę. Oznacza to, że cała rodzina może na niego liczyć i że nie boi on się podejmować największych wyzwań, byle tylko zaspokoić potrzeby swojej rodziny. Na pewno więc, mężczyzn opiekujących się swoim potomstwem będziemy widywać coraz częściej. I to chyba bardzo dobrze, gdyż dzięki temu można lepiej kształtować osobowość dziecka, gdyż wpływ na jego wychowanie ma zarówno kobieta, jak i mężczyzna.