Gdy zapytamy uczniów w każdej ze szkół, o czym myślą w pierwszym dniu roku szkolnego, większość z nich odpowie, że o wakacjach, które zaczną się za dziesięć miesięcy. Albowiem dla każdego ucznia, wakacje to najlepszy czas w roku, gdy nie trzeba rano wstawać do szkoły, nie trzeba odrabiać zadań, można później chodzić spać itp. Więc gdy tylko rozpoczynają się wakacje, wszyscy uczniowie są niezwykle zadowoleni i planują już co będą robić w te wolne dni.

Uczniowie na wakacjach bardzo często wyjeżdżają na kolonie, na wczasy, czy do rodziny. Na pewno jest to dla nich znakomita odmiana i nowe przygody. Ale w związku z tym, że sytuacja finansowa wielu rodzin jest bardzo trudna, spora część dzieciaków musi pozostać w domu i musi sobie zorganizować czas na miejscu. Ale czy oznacza to, że w czasie wakacji takie osoby będą się nudzić? Oczywiście że nie. Albowiem każdy, kto ma chociaż tylko trochę wyobraźni i kolegów, może sobie tak zorganizować czas, by w wakacje mieć pełne dni zajęć. I wcale nie oznacza to, że całe dnie musimy spędzać siedząc przed komputerem czy konsolami do gry. Można spędzać czas aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu, w grupie swoich znajomych.

A co można wtedy robić? Pomysłów może być tysiące. Można np. zorganizować sobie różnego rodzaju zawody sportowe. Można grać w przeróżne gry, które wymagają aktywności fizycznej. Zaliczamy do tego chociażby grę w klasy, w gumę, czy nieśmiertelne podchody. Na pewno są to doskonałe propozycje dla wszystkich tych, którzy chcą spędzać aktywnie swoje wakacyjne dni. A co robić gdy pada deszcz? Również można spędzać mile czas z kolegami. Jest bardzo dużo popularnych gier planszowych, takich jak Monopoly, chińczyk, czy nieco bardziej nowoczesnych. Wiele z tych gier ma jeszcze na dodatek charakter edukacyjny, więc oprócz zabawy pogłębiają wiedzę tych osób, które w nie grają. Na pewno więc bez względu na pogodę, można mile spędzić swój czas. Wystarczy tylko trochę się zastanowić i wprowadzić swoje plany w czyn.