Wchodząc do większości domów lub mieszkań, pierwszym meblem który „rzuca” nam się w oczy jest duży telewizor. Czasami wisi on na ścianie, czasami jest postawiony na stoliku, jednakże według najnowszej mody, powinien on być duży, najlepiej powyżej 50 cali, a ponadto jego ekran powinien być lekko zaokrąglony. Jak twierdzą reklamy telewizorów, tylko wtedy obraz będzie idealny i doskonale nasycony barwami.

I jak się to ma do modeli, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowały się w naszych domach? Odpowiedź jest prosta – ni jak. Bo wygląd nowoczesnych odbiorników telewizyjnych zupełnie nie przypomina tych, na których oglądali filmy czy mecze piłkarskie nasi rodzice czy dziadkowie. Stare telewizory, nie dość że były czarno białe, to jeszcze były ogromnie duże, ale nie pod względem wielkości ekranu, ale pod względem swoich gabarytów. Ponieważ były na lampy, musiały się rozgrzewać, a o nasyceniu barwami, nawet nie ma co mówić. Jak więc łatwo się domyśleć, komfort oglądania programów telewizyjnych był bardzo daleki od ideału a wielu szczegółów po prostu nie można było zauważyć.

Jak to wygląda obecnie? Jest zupełnie odwrotnie. Dzisiejsze telewizory składają się przede wszystkim z dużego ekranu i praktycznie nic więcej nie widzimy. Ponieważ w ekranach zamontowane są najnowsze nowinki technologiczne, obraz jaki możemy oglądać jest niezwykle realistyczny i często wydaje nam się, że bierzemy czynny udział w meczu czy innym widowisku. Na pewno duży wpływ na to ma też doskonały dźwięk, jaki z telewizorów uzyskujemy. Albowiem zamontowane w nich głośniki to często najnowsze osiągnięcia pod tym względem, więc wszystko tu doskonale się komponuje. Co więcej, nowoczesne telewizory mają możliwość łączenia się z siecią internetową, możemy podłączać je do naszych konsoli z grami itp. A możemy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości podobnego rodzaju nowinek będzie jeszcze więcej. Albowiem producenci sprzętu telewizyjnego lubią nas zaskakiwać i jeszcze bardziej ulepszać swoje produkty. A my się z tego tylko cieszymy, gdyż dzięki temu mamy jeszcze większą frajdę z oglądania.