W czasie, gdy wszystkie roboty zlecić można innym firmom, posiadanie gospodarczych pomieszczeń wydaje się bezcelowe. W końcu pielęgnację ogrodów można za niewygórowaną kwotę zlecić ogrodniczej firmie, piece centralnego ogrzewania elektryczne czy gazowe w praktyce nie będą potrzebować zbyt dużo miejsca, a na rowery montuje się specjalne belki na ścianie garażu.

Jednak są osoby, które z chęcią grzebią na klombach z kwiatami, zajmują się majsterkowaniem, czy wysiewają trawniki. Mają oni również sporo narzędzi zarówno elektrycznych jak i podręcznych. Dla tego typu ludzi budowa domu trwa wiele lat, gdyż zawsze może się coś znaleźć do zrobienia. Sporo firm które oferują usługi budowlane, na czas prac będzie potrzebować takich właśnie miejsc, które przeważnie będą przybierać postać garażu z blachy zamykanego pod nieobecność ekipy budowlanej. Niektóre firmy zaopatrują inwestycje we własne pawilony blaszane, w jakich nieraz przebywają także osoby pilnujące. Zależeć to będzie od wielkości budowy.

Tak więc odpowiedź na pytanie o to, czy będą potrzebne gospodarcze pomieszczenia, możemy odpowiedzieć podczas budowy przeważnie są potrzebne, a po jej zakończeniu, zależeć to będzie od samych właścicieli.